Zbuduj własny dom krócej niż w rok!

Artur
Kwiecień08/ 2020

Czy własny dom możemy wybudować w mniej niż w rok? Zdecydowanie tak – dzisiaj jest to już możliwe. Szukając dla siebie i bliskich odpowiedniego domu warto zastanowić się nad opcją, jaką daje coraz więcej firm w Polsce. Nowoczesne domy szkieletowe to propozycja dla osób ceniących innowacyjne technologie i alternatywne rozwiązania.

Dlaczego domy szkieletowe cieszą się takim zainteresowaniem?

Domy szkieletowe to propozycja kierowana przede wszystkim do osób, które nie chcą korzystać z propozycji deweloperów. Coraz wyższe ceny za metr kwadratowy mieszkania w dużych i średnich miastach sprawia, że coraz więcej osób myśli o budowie własnego domu. Domy szkieletowe na Śląsku cieszą się olbrzymim zainteresowaniem – firmy w całej Polsce propagują ten rodzaj budownictwa jako efektywny energetycznie oraz ekologiczny.

Jak budowane są domy szkieletowe?

Do budowy domów szkieletowych konieczne jest odpowiednio dobrane drewno – najczęściej wybierane jest to z drzew iglastych. Po jego wysuszeniu i odpowiedniej konserwacji możliwe jest stworzenie trwałego szkieletu, który osadzany jest na wcześniej wylanych fundamentach. Na szkielecie umieszczane są ściany, które wypełnia się wcześniej wybranym materiałem termoizolacyjnym. Kolejnym elementem jest elektryka, osadzenie dachu, okien, drzwi. Szacuje się, że dom drewniany w stanie surowym oddaje się klientowi już po 2 miesiącach, domy w stanie deweloperskim są gotowe po ok. 4 miesiącach pracy.

Dlaczego warto rozważyć budowę domu szkieletowego? Szybki czas budowy to nie jedyna zaleta – wiele mówi się również o kosztach. Koszt budowy domu z drewna jest niższy o ok. 35% w stosunku do ceny domu murowanego o tej samej kubaturze. Dodatkowo zastosowane w domu drewnianym technologie pozwolą nam w przyszłości poczynić duże oszczędności na ogrzewaniu.

burofluo.com redturtlemusic.com http://mebledosypialni.info.pl