Zadaszenie tarasu – jak zrobić to z głową?

Zadaszenie tarasu – jak zrobić to z głową?
Artur
styczeń04/ 2019

Ochrona przed słońcem podczas przebywania na tarasie jest konieczna – nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV może prowadzić do zawrotów głowy, poparzeń słonecznych a w dłuższej perspektywie: do raka skóry. Aby móc swobodnie korzystać z naszych tarasów warto rozważyć jedna z licznych propozycji na zadaszenie tego miejsca. Pomogą w tym bez wątpienia pergole tarasowe. Co warto o nich wiedzieć?

Znajdź pergolę dopasowaną do własnych potrzeb

Czym są nowoczesne pergole? To nic innego jak rodzaj zadaszenia tarasu, budowany na aluminiowych profilach malowanych proszkowo. Zastosowanie tej technologii sprawia, że możliwe jest uchronienie konstrukcji przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Sama konstrukcja wznoszona jest w taki sposób, aby na minimalnej ilości podpór móc zadaszyć jak największą powierzchnię. Dodatkowym ułatwieniem dla kupujących jest szeroka paleta kolorów, którymi można pokryć aluminiowe profile. Dzięki temu pergola może być dopasowana do już istniejącego wystroju tarasu. Prawidłowo zamontowana pergola jest w stanie oprzeć się podmuchom wiatru dochodzącym do 120 km/h.

Jak tworzenie jest zadaszenie pergoli?

Interesującą częścią pergoli jest je zadaszenie – nie ma co do tego wątpliwości. Do najchętniej kupowanych zalicza się zadaszenie lamelowe, tworzone z aluminiowych lameli. Mogą one obracać się o 135 stopni, przez co użytkownik sam decyduje jak wiele światła ma wpaść pod pergolę. Warto wiedzieć, że lamele nie nagrzewają się, a w cieniu pergoli panuje przyjemny chłód.

Drugi rodzaj zadaszenia tworzony jest w tkanin technicznych, zabezpieczonych przed wnikaniem brudu, wilgoci, promieniowaniem UV. Takie zadaszenie również się nie nagrzewa, a po wielu latach użytkowania zachowuje swój piękny kolor.

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….