Wypoczywaj na świeżym powietrzu, blisko domu

Artur
Czerwiec10/ 2019

Współcześnie w ogrodach szukamy przede wszystkim miejsca do relaksu – klasyczne rabaty z kwiatami zastępujemy tworząc nowoczesne miejsca wypoczynkowe. Pomagają nam w tym sami producenci mebli i dodatków outdoorowych, którzy co roku przedstawiają nam nowe, fascynujące kolekcje. Jak stworzyć miejsce wypoczynkowe dopasowane do naszych potrzeb? Na jakie elementy zwracać uwagę?

Dobrze zaaranżowana przestrzeń

Jak stworzyć funkcjonalną przestrzeń wypoczynkową w ogrodzie? Z pewnością warto zacząć od wyboru konkretnych mebli. U producentów znajdziemy szeroki wybór pięknych mebli ogrodowych wykonanych z technorattanu, rotangu, tkanin syntetycznych. Stelaże mebli tworzy się dzisiaj z lekkiego, antykorozyjnego aluminium. Zastosowanie tego metalu pozwoliło na zabezpieczenie mebla przed koślawieniem, jak również znaczne zmniejszenie jego wagi.

Parasol czy pergola ogrodowa?

Obecnie klasyczne parasole ogrodowe coraz częściej zastępuje  pergola metalowa. Ta innowacyjna konstrukcja skutecznie pozwoli na zacienienie wybranego obszaru wypoczynkowego i nie będzie wymagała regulacji, jak jest w przypadku klasycznych parasoli. Nowoczesne pergole to interesująca propozycja dla przestrzeni wypoczynkowych, w których pragniemy gościć znajomych, podawać posiłki. Dzięki zastosowaniu trwałych materiałów możemy być pewni, że pergola pozwoli na spędzanie dużej ilości czasu na zewnątrz.

Tworzywa odporne na zmienne warunki atmosferyczne

Konstrukcja pergoli wznoszona jest na aluminiowych, malowanych proszkowo profilach, które tworzą zwartą bryłę. Na ich szczycie umieszczono dach – może być on wykonany z listew aluminiowych lub też tkaniny technicznej. Bez względu na tworzywo dachy nie nagrzewają się, przez co w cieniu pergoli panuje przyjemny chłód.

 

 

 

http://capitalareafriendsoftransit.org/modulowe-meble-ogrodowe-z-technorattanu/ http://malgo.com.pl/nowoczesne-garnki-i-patelnie/ http://wtfskf.org