Urządzamy pokój dla dorosłej dziewczyny!

Urządzamy pokój dla dorosłej dziewczyny!
Artur
kwiecień27/ 2018

Dla każdej nastolatki wielkimi krokami wkraczającej w dorosłość pokój odgrywa ważną rolę. To właśnie on daje poczucie prywatności, pozwala zrelaksować się po stresującym dniu na uczelni i spędzić miłe chwile z koleżankami czy partnerem. Jak zaaranżować pokój trafnie odpowiadający oczekiwaniom młodej kobiety? Sprawdź!

Pokój dla dorosłej dziewczyny – modny minimalizm

Pokój dla dorosłej dziewczyny powinien harmonijnie łączyć w sobie funkcjonalność z modną estetyką. Wszystko to, czego od swoich czterech ścian oczekiwać może wymagająca, młoda kobieta zawiera się w najmodniejszym w ostatnich sezonach skandynawskim minimalizmie!

Wnętrza inspirowane stylem życia mieszkańców chłodnej Północy od kilku lat nie schodzą z wzorniczego piedestału. I nic w tym dziwnego! Jasne, przestronne pomieszczenia wypełnione prostymi, drewnianymi meblami nastrajają pozytywnie i sprzyjają odpoczynkowi. Jaka barwa odgrywa główną rolę w pokoju zaprojektowanym na skandynawską modłę? Oczywiście biel! Meble z białymi frontami i ściany pokryte pastelowymi farbami i cegłą klinkierową będą potęgować wrażenie porządku, a jednocześnie optycznie powiększą przestrzeń.

Ważnym aspektem stylu skandynawskiego jest umiłowanie wszystkiego, co użyteczne i praktyczne. Próżno szukać tu zbędnej ornamentyki, przedmiotów zbierających kurz czy niefunkcjonalnych rozwiązań.  Kompletując meble, zwracaj uwagę na pojemne i solidne modele wykonane z litego, jasnego drewna lub białej płyty meblowej o półmatowym wykończeniu. W pokoju obowiązkowo muszą znaleźć się żywe kwiaty w prostych doniczkach. Charakteru przestrzeni dodadzą delikatne dodatki – grafiki w prostych, cienkich ramkach, świece, futrzane narzuty na łóżku, pastelowe poduszki, zwiewne, półprzezroczyste zasłonki.

 

 

pergola na taras Meble wypoczynkowe na taras researchmarket24.com