Sypialnia boho – jak ja urządzić?

Artur
grudzień02/ 2020

Sypialnia boho to niezwykle ciekawa propozycja, dzięki której można urządzić piękne wnętrza. To inspiracja, która pasuje do osób, które kochają…brak zasad. O czym należy pamiętać, jeżeli chcemy we własnym domu mieć taką sypialnię? Czym charakteryzuje się ten styl?

Sypialnia boho i trochę historii

Zanim będziemy zastanawiać się dokładnie nad tym, jak powinna wyglądać sypialnia boho, to cofnijmy się trochę w przeszłość. Boho pochodzi od francuskiego terminu „bohème”. Do tego ruchu należały osoby, które chciały wyrzec się wszelkiej burżuazji. W pierwszej kolejności przystępowali do niego artyści oraz osoby, które chciały wyrzec się wszelkich konwencji. Mówiąc krótko – takie osoby nie chciały za nic się trzymać żadnych zasad. Na początku było to widać w ich postępowaniu, a potem w przedmiotach, jakimi otaczali się na co dzień. I w ten oto sposób powstał styl boho, który dzisiaj cieszy się ogromną popularnością, nie tylko w modzie, ale również w aranżacji wnętrz.

Wygodna sypialnia 

Sypialnia boho koncentruje się na nas samych, jako na jednostkach oraz na naszych potrzebach. Aby urządzić takie pomieszczenie, warto zastanowić się nad tym, co nam się podoba. Dużą uwagę przywiązujmy do etnicznych wzorów, jak chociażby łapacze snów, które mogą ukoić nasze nerwy podczas odpoczynku. Do tego jasne barwy, połączone z naturalną zielenią przywodzącą na myśl powrót do korzeni. Boho kocha ekologię, dlatego można zdecydować się na naturalne materiały, wpływające na jakość i długość naszego snu. 

 

http://mebleogrodowe-24.pl zobacz więcej …. flyingmidshipmen.org