Spraw, aby Twoja skóra znowu była młoda!

Spraw, aby Twoja skóra znowu była młoda!
Artur
Wrzesień20/ 2017

Procesy starzenia się skóry widać już po 25 roku życia – początkowo pojawiają się drobne zmarszczki mimiczne, kolejno powstają znacznie głębsze bruzdy. Z czasem skóra staje się także bardziej odwodniona, mniej elastyczna, pozbawiona blasku. Od lat medycyna szuka skutecznych sposobów na zahamowanie tego procesu. Które z polecanych metod okazały się skuteczne?

Poznaj powód powstawania zmarszczek

Zmarszczki to bruzdy powstające na powierzchni skóry, które z czasem pogłębiają się i stają się coraz bardziej widoczne. Powodem ich pojawiania się jest naturalna mimika twarzy, ale również niedostateczne nawilżenie skóry. Wraz z wiekiem w naszym organizmie zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego oraz włókien kolagenowych – są to składniki odpowiedzialne za sprężystość i elastyczność naszej skóry. Wśród czynników sprzyjających powstawaniu zmarszczek wymienia się również złą dietę, palenie tytoniu i nadużywanie alkoholu, przebywanie w zadymionych pomieszczeniach i stosowanie nieodpowiednich kosmetyków. Obecnie na rynku kosmetyków znajdziemy liczne kremy, które pomagają dostarczać składników niezbędnych do zahamowania procesu starzenia. Co jednak zrobić z widocznymi już zmarszczkami? Warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej!

Czy medycyna estetyczna może przywrócić naszej skórze młodość?

Specjaliści są zgodni: odpowiednio wykonane, profesjonalne zabiegi wypełniania zmarszczek skutecznie zmniejszają ich widoczność i pozwalają na zahamowanie powstawania nowych. Wszystko za sprawą dwóch substancji wykorzystywanych podczas zabiegów: kwasu hialuronowego i botoksu. Kwas hialu7ronowy pozwala na wypełnienie zmarszczek i zmniejszenie ich widoczności. Dodatkowo służy także do wypełniania ust, pozwala na przywrócenie twarzy ostrego konturu. Botoks, zwany poprawnie toksyną botulinową, sprawia, że hamowane jest przewodzenie impulsów pomiędzy komórkami mięśni. Dzięki temu możliwe jest rozluźnienie mięśni dookoła oczu czy ust oraz wygładzenie skóry. O tym, jak bardzo pomocne mogą okazać się zabiegi medycyny estetycznej przeczytamy na stronie karolinakusnierz.pl.