Nowoczesne ogrzewanie tarasu

Artur
styczeń24/ 2021

Komfortowy taras kojarzy nam się przede wszystkim z wygodnymi meblami ogrodowymi oraz dodatkami takimi jak parasole czy pergole. Wraz z końcem lata nadchodzą chłodniejsze wieczory – to jednak nie powód, aby rezygnować z pięknych chwil blisko natury. Ogrzewanie tarasu pozwoli nam przedłużyć lato i cieszyć się wspaniałą aurą również w czasie wczesnej jesieni. Jakie urządzenie wybrać, aby stało się to możliwe?

Promiennik tarasowy – skuteczne ogrzewanie tarasu

Jednym z najchętniej stosowanych rozwiązań na ogrzewanie tarasu jest bez wątpienia promiennik tarasowy. Promienniki kojarzymy z restauracji i kawiarni – właściciele lokali gastronomicznych wykorzystują promienniki w ogródkach letnich, aby poprawić komfort swoich gości i nadać otoczeniu wyjątkowego wyglądu. Promiennik tarasowy pozwoli na skuteczne ogrzewanie tarasu i sprawi, że miejsce to stanie się jeszcze bardziej funkcjonalne. Jak działa promiennik tarasowy?

Promienniki tarasowe to urządzenia działające na gaz – butla gazowa znajduje się wewnątrz, nie psując estetyki otoczenia czy aranżacji. Użytkowanie takiego urządzenia nie sprawia żadnego problemu, a produkt posiada wszelkie atesty bezpieczeństwa. Ogrzewanie tarasu przy pomocy promiennika to najprostszy sposób na przedłużenie lata!

Ogrzewanie tarasu – palenisko ogrodowe

Ciekawym sposobem na uzupełnienie aranżacji tarasu oraz podniesienie komfortu wypoczynku jest palenisko ogrodowe. Palenisko pozwala na ogrzewanie tarasu i nadanie mu ciekawego charakteru. Dostępne paleniska wykorzystując gaz – dzięki możliwości regulowania wysokości płomienia sami decydujemy o tym, jak wiele ciepła jest wydzielane. Palenisko nie generuje gryzącego dymu czy iskier. Wokół paleniska możemy ustawić fotele i krzesła lub niedaleko umieścić stolik kawowy.