Nowoczesne meble, czyli wielka sztuka blisko nas

Artur
Marzec09/ 2018

Zazwyczaj wydaje się nam że, żeby obcować ze sztuką, trzeba chodzić na wernisaże czy kolekcjonować obrazy i rzeźby. Tymczasem sztuka to nie tylko dzieła malarskie czy rzeźbiarskie. To także rzeczy, pośród których mija nasza codzienna egzystencja. Przedmioty codziennego użytku od zawsze były nośnikami sztuki. Przykładem tego są meble i bibeloty secesyjne. Podobnie zresztą sztuka trafiała do wiejskich chat – w postaci dekoracji malowanych na drewnianych skrzyniach, ławach, okiennicach, jako haftowane obrusy i serwetki czy malunki na drewnie. W dzisiejszych czasach, w nowoczesnych wnętrzach, artyzm także pochodzi od przedmiotów, które służą celom praktycznym i dekorują wnętrza.

Nowoczesne meble salonowe

Miejscem, w którym od zawsze najpełniej i najchętniej prezentowano sztukę (także tę sensu stricto), jest salon. To tutaj pojawiają się cenne obrazy, interesujące grafiki czy wielkoformatowe fotografie oraz designerskie meble. Jak awangardowe stoliki, regały, meblościanki, komody, również niekonwencjonalne meble tapicerowane. Na stronie onemarket.pl znajdziemy meble, które konkretnie wypełnią artystyczne wizje.

Biurka nowoczesne

Nowoczesność to przenikanie się różnych światów. To wkraczanie sztuki do wszelkich zakątków codzienności. Także do przestrzeni biurowej, o czym świadczą biurka nowoczesne. Meble te nie mają nic wspólnego z bezbarwnymi biurkami z minionych dziesięcioleci. To przedmioty na wskroś designerskie, zaskakujące od strony formalnej, w pewien sposób dekoracyjne, nawet jeśli wiąże się to z inspirowaniem sztuką minimalistyczną, z prostotą wyrazu.

Nowoczesne segmenty kuchenne

Sztuka od kuchni? Proszę bardzo! Nowoczesne kuchnie coraz bardziej przekształcają się w kierunku minimalistycznym. Segmenty kuchenne ewidentnie wzorowane są na koncepcjach minimalistycznych i abstrakcjonistycznych. To poniekąd proste bryły wypełnione jednym kolorem. To meble będące wyrazem dążenia do maksymalnej redukcji, do uzyskania formy doskonałej.