Manicure żelowy – najważniejsze informacje

Artur
Czerwiec11/ 2019

Każdy z nas na pewno świetnie zdążył się już przyzwyczaić do istnienia manicure hybrydowego. Jednak to przecież nie koniec możliwości, jakie oferuje współczesna kosmetologia. Warto bowiem poznać naprawdę unikalną metodę żelową zdobienia paznokci. Czym ona tak szczególnym się wyróżnia? Na czym w zasadzie polega? Czym różni się od manicure hybyrdowego?

Czym charakteryzuje się manicure żelowy?

Na początek warto krótko powiedzieć o tym, czym w zasadzie jest taka metoda żelowa zdobieni paznokci oraz generalnie na czym ona polega. Otóż do jej wykonania będą nam potrzebne żele, pędzelek do ich nakładania, lampa UV, primer i cleaner. Jak zatem widać – zestaw jest bardzo podobny do manicure hybrydowego.

Wykonanie w zasadzie też niespecjalnie się różni od zwykłej hybrydy. W metodzie żelowej zdobienia paznokci bowiem na początek musimy oczyścić dokładnie paznokieć, wymodelować jego płytkę i nałożyć primer. Dalej zaś następuje położenie kolejnych warstw żelu na siebie oraz oczywiście – utrwalenie go w lampie UV.

Różnice między manicure żelowym a hybrydowym

Co zatem w zasadzie odróżnia manicure żelowy od hybrydy oprócz tego, że zamiast lakieru hybrydowego mamy tu do czynienia z żelem? Otóż metoda żelowa zdobienia paznokci charakteryzuje się jedną, naprawdę całkiem wyrazistą zaletą. Mianowicie pozwala na wymodelowanie i przedłużenie płytki paznokcia, co stanowi idealną sprawę dla osób o naturalnie krótkiej i słabej płytce.

Tutaj bowiem metoda żelowa zdobienia paznokci polega na tym, że już w zasadzie na bazie samego żelu, dzięki jego unikalnej strukturze, możemy wydłużyć paznokieć. Oczywiście efekt jeszcze dłuższych paznokci można uzyskać za pomocą tipsów i pokrycia ich żelem, niemniej jednak będzie on nieco bardziej sztuczny. Takie żelowe wydłużenie paznokci zaś naprawdę trudno odróżnić od normalnej płytki!

Jakie są zalety i wady manicure żelowego?

W zasadzie o zaletach metody żelowej zdobienia paznokci zostało już naprawdę wiele powiedziane. Warto jednak jeszcze podkreślić, że zaletą oczywiście będzie tutaj wytrzymałość takiego manicure – spokojnie od 2 do 4 tygodni. Wszystko oczywiście zależy w tej materii od tego, czy pracujemy rękoma, jak szybko rośnie nam płytka paznokciowa itp. Ponadto warto poruszyć zagadnienie tego, że takie żele wyglądają całkiem naturalnie.

Jakie są jednak wady tej metody? Wymienić tu można przede wszystkim cenę – waha się ona od 100 do 150 zł za manicure. Ponadto jest to manicure, który musi być starannie wykonany, jest zatem nieco pracochłonny.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-zelowa/