Malowanie paznokci

Artur
kwiecień01/ 2019

Jednym z bardzo ważnych elementów ogólnego wyglądu kobiety jest wygląd jej paznokci. Zadbane, estetycznie wyglądające dłonie i paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Dłonie rzucają się w oczy w wielu codziennych sytuacjach, z których czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy. Warto wiedzieć, jak o nie zadbać, by zawsze wyglądały nienagannie i znakomicie się prezentowały.

Manicure paznokci

Zabiegi mające na celu poprawienie wyglądu paznokci ogólnie nazywane są manicure. Polega on na odpowiedniej pielęgnacji skórek okalających paznokieć, w jego skład wchodzi również odpowiednia pielęgnacja płytki paznokciowej.

Po tych wstępnych czynnościach przychodzi czas na pomalowanie płytki paznokciowej. Istnieją różne rodzaje i typy manicure. Spośród wielu zabiegów kobiety bardzo często wybierają manicure hybrydowy, ze względu na jego prostotę, jak również trwałość – jest on odporny na zadrapania oraz inne mechaniczne uszkodzenia.

Manicure hybrydowy

Lakiery hybrydowe charakteryzują się o wiele dłuższą trwałością w porównaniu do lakierów tradycyjnych. Sam zabieg może być wykonany zarówno na naturalnej płytce paznokciowej, jak również na paznokciach sztucznych.

W sprzedaży znajdują się zestawy do wykonywania tego typu manicure wraz z dołączonymi lakierami hybrydowymi, jednak aby prawidłowo wykonać całą procedurę, należy mieć doświadczenie. Warto powierzyć tego typu zabiegi specjalistom, czyli doświadczonym kosmetyczkom, dzięki temu manicure hybrydowy będzie dużo trwalszy.

Lakiery hybrydowe

Na rynku istnieje wiele firm produkujących lakiery hybrydowe. Różnią się one jakością oraz trwałością, a także przede wszystkim ceną.

Wybierając lakier hybrydowy warto zwrócić uwagę na jakość krycia, czyli napigmentowanie lakieru. W przypadku niektórych lakierów wystarczą dwie cienkie warstwy, a paznokieć jest całkowicie pokryty.

Kolejną bardzo ważną cechą jest konsystencja lakieru hybrydowego. Zbyt rzadki lakier może spływać na skórki, natomiast zbyt zbyt gęsty może sprawiać trudności z równomiernym rozprowadzeniem na płytce paznokciowej.

Oprócz lakierów hybrydowych do wykonania manicure hybrydowego potrzebne są również inne akcesoria, takie jak bazy, topy czy removery do zmywania lakieru. Wybór jest ogromny, wszystko zależy od preferencji użytkowniczki.

Lakiery hybrydowe kupisz na komsetykizameryki.pl

birchclothing.com Eleganckie meble ogrodowe yourpbc.org