Jaki zestaw garnków na kuchenkę indukcyjną?

Artur
Marzec09/ 2018

Coraz częściej remontowi kuchni towarzyszy wymiana kuchenki na nowoczesną płytę indukcyjną. Kupno indukcji pociąga za sobą konieczność wykonania małego remanentu kuchennej kolekcji, ponieważ nie wszystkie garnki i patelnie przystosowane są do technologii indukcyjnej. Jakie garnki sprawdzą się w nowej kuchni?

Garnki na indukcję

Przygotowywanie posiłków na płycie indukcyjnej ma szereg zalet – energooszczędność, skrócony czas gotowania i łatwość w czyszczeniu. Aby korzystać z dobrodziejstw nowoczesnego rozwiązania, konieczne jest wyposażenie kuchni w garnki, które będą równomiernie przylegać do pola grzewczego. Aby urządzenie aktywowało grzanie, dno naczynia musi nie tylko pokryć całe pole, ale również być wykonane z odpowiedniego, ferromagnetycznego tworzywa. Tego typu naczynia oznaczone są symbolem cewki. Znak informujący o tym, że patelnia czy garnek reaguje na pole magnetyczne wytwarzane przez kuchenkę, znajduje się przeważnie po zewnętrznej stronie dna naczynia.

Niezawodne zestawy garnków

Poszukiwania idealnego kompletu warto zacząć od zapoznania się z ofertą czołowych marek. Sprawdziliśmy, co ma do zaoferowania marka Gerlach – jeden z czołowych producentów artykułów kuchennych (katalog produktów możesz zobaczyć tutaj: gerlach.pl). Na szczególną uwagę zasługują zestawy garnków wykonanych w całości ze stali nierdzewnej 18/10. Naczynia posiadają wielowarstwowe dno z aluminiowym dyskiem, kompatybilne ze wszystkimi kuchenkami. Stal z dodatkiem niklu i chromu może być używana nie tylko na płycie grzewczej, ale również w piekarniku. Szorowanie zaschniętych zabrudzeń odchodzi w zapomnienie – wystarczy wrzucić naczynie do zmywarki, a ona zajmie się myciem za Ciebie.