Jaka powinna być meblościanka do pokoju?

Artur
Sierpień14/ 2020

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc, gdzie spędzamy dużo czasu. Jego wyposażenie to bardzo ważna kwestia, którą należy ustalić jeszcze przed zakupami.. Jaka powinna być meblościanka do pokoju dziennego?

Meblościanka do pokoju – zestaw 

Meblościanka do pokoju dziennego na ogół sprzedawana jest w zestawie. Biorąc pod uwagę taki komplet mebli należy sprawdzić, czy znajduje się w nim odpowiednia ilość mebli, która pozwoli na całościowe wyposażenie pokoju, czy też będzie trzeba dokupić coś jeszcze – osobny zestaw lub pojedyncze meble. W centralnej części salonu na ogół znajduje się część wypoczynkowa, która ustawiona jest naprzeciwko części rozrywkowej, czyli miejsca, gdzie stoi telewizor oraz potrzebne do niego akcesoria. Dobry zestaw meblowy do salonu powinien zawierać więc sofę, fotele, stolik kawowy oraz meble, gdzie będzie można ustawić sprzęt RTV.

Meblościanka do pokoju – kolor

Meblościanka do pokoju dziennego oraz cała reszta wyposażenia i znajdujące się tam dodatki muszą być zbliżone do siebie kolorystycznie. Nie warto przesadzać, ponieważ może to doprowadzić do kiczowatości. Zbyt duża mnogość kolorów może doprowadzić do tego, że przebywanie w takim salonie może drażnić. Lepiej tego uniknąć. Biorąc pod uwagę motyw przewodni można zdecydować się na jedną gamę kolorystyczną lub też na jeden kontrast, który można nie tylko wyeksponować przez kolory, ale także przez różnego rodzaju faktury na meblach, czy też nawet na ścianach. Dzięki temu uda się dobrze urządzić cały pokój dzienny. 

 

ndsworlds.com gosciniecmurckowski.pl adoptastate.org