Jaka jest rola coachingu w organizacji?

Jaka jest rola coachingu w organizacji?
Artur
wrzesień13/ 2019

Czy coaching w organizacji to trudny do wyjaśnienia trend, który można kojarzyć przede wszystkim ze swego rodzaju modą na różne formy doradztwa? A może to rozwiązanie przyszłościowe, które powinna brać pod uwagę każda firma? Coraz więcej wskazuje na to, że to druga z odpowiedzi na tak postawione pytanie jest tą, do której należy przywiązywać wagę.

Lista zalet coachingu w firmie nie jest wcale krótka, za najważniejszą uważa się przy tym wzrost wydajności samych uczestników. Przekłada się to na sposób, w jaki funkcjonuje organizacja, o czym najlepiej przekonać się obserwując proces podejmowania decyzji. Dobrze prowadzone zajęcia sprawiają, że ulega on skróceniu, podnosi się przy tym zarówno poziom motywacji, jak i zdolność oraz potrzeba autorefleksji. Nie można zapominać i o tym, że ta oryginalna forma doskonalenia pracowników pomaga w osiągnięciu równowagi, jaka powinna zaistnieć pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym. Dziś, gdy przymuszanie pracownika do tego, aby był bez reszty oddany sprawom firmy jest już niemodne, wydaje się to mieć szczególnie duże znaczenie.

Chcesz usprawnić procesy w swojej firmie lub organizacji?  Skorzystaj z usług profesjonalnego coacha sprawdź ofertę – ccprogres.pl.

Krzesła ogrodowe na patio flisolqro.org medialdent.pl