Jak złagodzić stres zwierzęcia związany z wizytą u weterynarza?

Jak złagodzić stres zwierzęcia związany z wizytą u weterynarza?
Artur
wrzesień11/ 2019

Wizyta u weterynarza jest dużym wydarzeniem nie tylko dla opiekuna czworonoga, ale również dla samego zwierzęcia. Te często wyczuwa emocje charakterystyczne dla osoby, która szykuje się do wyprawy do lekarza, a niepokój opiekuna zwykle odbija się na psie i kocie. Jak zatem przekonać samo zwierzę, że gabinet weterynaryjny w Krakowie nie jest miejscem, którego należałoby się bać? Sposobów jest co najmniej kilka.

Kluczem do sukcesu jest pokonanie własnego niepokoju. Okazuje się zatem, że często najważniejszą rolę ma do odegrania nie praca nad zwierzęciem, ale ta, którą należy wykonać nad samym sobą. Pomocne może okazać się również zabranie ze sobą tego, za czym zwierzak przepada. Najczęściej myśli się w takich okolicznościach o przekąskach, warto jednak zastanowić się i nad tym, czy pies lub kot ma swoją ulubioną zabawkę albo kocyk. Jeśli w nowym otoczeniu, w którym dominuje zapach innych zwierząt, nasz podopieczny będzie miał przy sobie coś, co będzie mu przypominać dom, z pewnością jego samopoczucie znacząco się poprawi.

Profesjonalny gabinet dla zwierząt

Szukasz profesjonalnego gabinetu weterynaryjnego? Sprawdź ofertę ALPHAVET Centrum Małych Zwierząt  – alphavet.pl. Doświadczony personel odpowiednio zadba o każdego pacjenta.

huśtawki na taras Piękny taras meble do ogrodu