Jak zaaranżować jesienny ogród – pytamy producenta mebli ogrodowych

Jak zaaranżować jesienny ogród – pytamy producenta mebli ogrodowych
Artur
Sierpień24/ 2018

Jesień w ogrodzie może stać się naszą ulubioną porą roku – wystarczy tylko odpowiednio zadbać o przestrzeń wokół nas i zadecydować, jakie elementy wejdą na stałe w krajobraz tej przestrzeni. W poszukiwaniu interesujących inspiracji nie pomijajmy producentów mebli – na swoich stronach internetowych prezentują oni nie tylko topowe produkty, ale również interesujące aranżacje, które z pewnością nas zainspirują!

Poszukiwanie inspiracji – co warto przenieść na grunt naszego ogrodu?

Rozmawiać z producentem mebli ogrodowych o najnowszych trendach oraz ciekawostkach związanych z aranżacjami ogrodu bez wahania opowiada on o nowoczesnych meblach. To one grają dzisiaj pierwsze skrzypce w ogrodach. Meble tworzone z technorattanu, aluminium i drewna stanowią nie tylko produkt wysokiej klasy, ale również elementy wystroju, które znacząco wpłyną na estetykę otoczenia. Wśród licznych propozycji topowych marek warto zainteresować się właśnie technorattanem oraz aluminium.

Oba wspomniane tworzywa odznaczają się wysoką odpornością na zmienne warunki atmosferyczne, działanie wilgoci, wnikanie brudu, niskie i wysokie temperatury. Doskonale prezentują się zarówno w ogrodach, jak i niewielkich balkonach czy na tarasach. W przypadku technorattanu w sklepach znajdziemy kolekcje utrzymane w klasycznym czy nowoczesnym stylu, zachwycą nas sofy, fotele, rozkładane stoły czy stoliki kawowe. Meble aluminiowe odznaczają się nowoczesnym minimalizmem.

Jak uzupełnić piękne meble?

Najprostszym sposobem będzie zastosowanie miękkich poduszek dedykowanych dla konkretnego modelu mebla. Jeśli zamierzamy korzystać z ogrodu również wczesną jesienią zasadne będzie wykorzystanie pledów oraz koców, którymi wygodnie otulimy się i zapewnimy sobie ciepło.