Funkcjonalne kuchnie – możliwe niskim kosztem?

Artur
Luty11/ 2019

Któż z nas nie marzy o kuchni, która będzie funkcjonalna a przy tym koszt jej stworzenia nie będzie ogromny? Zapewne większość z nas. Należy więc zastanowić się, czym tak naprawdę są funkcjonalne kuchnie i co je wyróżnia?

Kuchnie na maksa!

Można by rzec, iż najbardziej funkcjonalne kuchnieto te, które w maksymalnym stopniu mają zagospodarowaną powierzchnię, odpowiednio określony ciąg gastronomiczny, ergonomicznie  rozmieszczone sprzęty, jak również pozwalające na użytkowanie kuchni przy włożeniu minimalnego wysiłku. Należy więc zacząć od określenia, na czym nam najbardziej zależy – czy na przechowywaniu dużej ilości przedmiotów, czy też odpowiednim designie, a może na obu tych rzeczach równocześnie?

Kuchnie mofułowe – praktyczne rozwiązanie

Rozwiązaniem mogą być tutaj kuchnie tworzone w sposób modułowy, dzięki czemu wykorzystuje się posiadaną przestrzeń w sposób maksymalny, wybierając tylko takie moduły, które nas interesują i które będą w naszej kuchni w odpowiedni sposób wykorzystywany. Jest to dużo lepsze rozwiązanie niż zamawianie kuchni na wymiar, która jest zdecydowanie droższa, bardziej skomplikowana w montażu, jak również trudniejsza, jeżeli chodzi o jakiekolwiek modyfikacje, demontaż, czy też jeżeli chodzi o przykładowy dostęp do miejsca awarii, czy to w instalacji wodociągowej czy też elektrycznej. Mając odpowiednio przygotowany budżet można pokusić się nie tylko o dodatkowe moduły, lecz także elementy poprawiające komfort użytkowania, jak chociażby dodatkowe oświetlenie pod szafkami wiszącymi.

ndsworlds.com flyingmidshipmen.org corralesartists.org