Domy szkieletowe w Polsce – czy warto je budować?

Artur
Sierpień16/ 2018

Dom drewniany to interesująca propozycja budowlana, szczególnie dla tych osób, które nie chcą marnować oszczędności życia czy też zaciągać kredytu, który będą spłacać przez kolejne 30 lat. Dom w konstrukcji drewnianej wydaje się być idealnym rozwiązaniem – jego budowa nie trwa długo, a koszty budowy są znacznie niższe niż w przypadku domów murowanych. Co warto wiedzieć o domach skandynawskich?

Domy szkieletowe – poznaj ich zalety

Domy szkieletowe przywędrowały do nas ze Skandynawii, myli się jednak ten kto sądzi, że jest to produkt nowy. Pierwsze domy tego typu widoczne były w Polsce już w latach 90. XX wieku. Technologia nie zmieniła się wiele od tego czasu – jedyną różnicą jest to, że dzisiaj, aby stworzyć taki dom możemy wykorzystać jedną z wielu firm budowlanych, specjalizujących się właśnie w domach szkieletowych.

Skąd wziąć projekt domu szkieletowego? Nie musimy szukać ich po domach architektonicznych. Obecnie marki oferujące budowę domu z drewna zapewnią nam wiele intersujących projektów, wśród których znajdziemy domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza, jak również domy piętrowe. Firmą z ciekawymi projektami jest bez wątpienia mawit.com.pl. Ciekawe może wydać się także to, że po kilku latach od wybudowania domu możliwe jest jego rozbudowanie.

Niewątpliwą zaletą domów szkieletowych jest czas ich budowy. W zależności od tego, czy dom ma być oddany w stanie surowym czy deweloperskim budowa będzie trwała od 2 do 8 miesięcy. Oczywiście wcześniej konieczne jest załatwienie wszelkich spraw administracyjnych.

Ile to kosztuje?

Wybudowanie domu z drewna jest znacznie tańsze niż w przypadku domu murowanego. Szacuje się, że koszty mogą być nawet o 35% niższe! Tak wielka oszczędność może być przeznaczona na lepsze wyposażenie wnętrza domu.