Dieta pudełkowa – idealna dla pracujących w terenie

Artur
Marzec11/ 2018

Wiele osób ma regularny tryb życia. Codziennie wstają o tej samej porze, jedzą 5 czy 6 posiłków dziennie, kładą się spać o tej samej porze, ale każdego dnia w innym mieście. A jak nie codziennie, to spędzają każdy tydzień w innym miejscu. Osoby te najczęściej sypiają w hotelach, dużo czasu spędzają w pracy i nie bardzo mają czas myśleć o jedzeniu, nie wspominając już o tym, że nie mają ani gdzie, ani kiedy gotować. Jedzenie restauracyjne też może się znudzić, poza tym dobrze by było z góry zaplanować, co się je i mieć możliwość posilenia się o każdej porze. Dla takich osób została stworzona dieta pudełkowa.

Catering dietetyczny, mimo że najczęściej kojarzy się ze zrzuceniem dodatkowych kilogramów, jest również idealnym rozwiązaniem w takich sytuacjach. Po pierwsze najczęściej tak zabiegane osoby, nie mają możliwości dbać o swoją dietę i zdrowe odżywianie, dlatego dobrze jest, aby ktoś robił to za nich. Jest to zarówno rozwiązanie zdrowe, jak i ekonomiczne – posilanie się w pracowniczych stołówkach lub restauracjach również swoje kosztuje, a nie zawsze wiadomo, co wchodzi w skład jedzenia, które jest tam podawane. Podobnie ma się z przekąskami. Osoby pracujące do późnych godzin, najczęściej nie mają czasu na to, aby po pracy jeszcze biegać po sklepach i znaleźć coś dla siebie. Fit catering pozwala również zadbać o to, aby posiłki były odpowiednio zbilansowane i dostosowane do potrzeb i gustów smakowych klienta.

Jest to również bardzo dobre rozwiązanie logistyczne. Wiele większych firm, które oferują catering dietetyczny, mają możliwość obsługi nie tylko jednego miasta, ale wielu. W takim momencie to, że jednego dnia nasze jedzenie musi dotrzeć na godzinę 5 rano do Warszawy, następnego na 9 do Łodzi, a jeszcze następnego na godzinę 7 do Szczecina nie stanowi najmniejszego problemu. Nie ukrywajmy, że jest to niewątpliwa zaleta diety pudełkowej. Co więcej, jeżeli przy okazji musimy dbać o formę, albo cierpimy na różnego rodzaju nietolerancje i alergie możemy zaznaczyć to i nasze posiłki zostaną tak zaprojektowane i tak dostosowane do naszych potrzeb, że nie będzie z tym najmniejszego problemu. W końcu to, że ktoś jest zabieganą osobą, pracującą w wielu lokalizacjach, nie wyklucza tego, aby zdrowo się odżywiać i dbać o swoje ciało i jakość jedzenia, które do siebie dostarczamy.

Catering dietetyczny jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które mimo braku warunków i możliwości chcą zwracać uwagę na to, co jedzą i jakich wartości odżywczych dostarczają do swojego organizmu.