Depilacja Katowice

Artur
wrzesień13/ 2019

W dzisiejszych czasach atrakcyjny wygląd i zadbane ciało stanowi bardzo ważny element naszego życia. Jednym ze sposobów na zwiększenie pewności siebie i atrakcyjności jest usuwanie zbędnego owłosienia. Istnieje wiele metod depilacji, jednak na pierwszy plan wysuwa się depilacja laserowa. Jest ona jedną z najtrwalszych metod usuwania zbędnego owłosienia i cieszy się coraz większą popularnością.

Depilacja laserem Katowice – co to właściwie jest?

Depilacja laserem Katowice polega na usuwaniu włosków za pomocą wiązki lasera, który kierowany jest punktowo na włos i znajdującą się pod skórą cebulkę. Podczas tego następuje przepalenie włosa światłem lasera, co hamuje jego odrastania i daje trwałe efekty. W obecnych czasach możliwe jest usunięcie owłosienia z każdej partii ciała. Sam zabieg nie jest całkowicie bezbolesny, jednak ból odczuwany podczas niego zależny jest od indywidualnej odporności pacjenta. Zabieg ten jest najbardziej skuteczny u osób o ciemnym kolorze włosów i jasnej karnacji, jednak nawet w innym przypadku, przy określonej ilości sesji, zabieg ten jest skuteczny. Przed przystąpieniem do usuwania włosów warto jest udać się do salonu kosmetycznego, w którym będzie możliwe ocenienie stanu i rodzaju włosa, a co za tym idzie – przygotowanie indywidualnego planu zabiegów.

Epilacja laserowa – czy to jest to samo?

Innym rodzajem zabiegu, stanowiącym jednak pochodną depilacji, jest epilacja laserem. W odróżnieniu od depilacji pozwala na usunięcie włosków znajdujących się także pod powierzchnią skóry. Przeprowadzenie takiego zabiegu możliwe jest jednak jedynie w salonie kosmetycznym przez osobę do tego wykwalifikowaną i korzystającą z profesjonalnego sprzętu.

Wskazówki – depilacja laserowa katowice

Przed przystąpieniem do zabiegów warto wskazać, w jaki sposób można pozytywnie wpłynąć na proces usuwania zbędnego owłosienia. W ciągu trzech tygodni przed i po zabiegu nie należy zażywać kąpieli słonecznych. Ważne jest również odstawienie wszelkich metod depilacji mechanicznej, takich jak depilator, czy wosk. Nie należy stosować ziół, które mogą wywoływać reakcje uczuleniowe na światło, czy stosować leków opartych na sterydach. Skóra do zabiegu powinna być gładka i ogolona, co umożliwi usuwanie niechcianych włosków. Przestrzeganie wskazanych zasad odniesie pozytywny skutek i pozwoli nam szybciej i na dłużej cieszyć się z efektów zabiegów. Należy podkreślić, iż istnieją przeciwwskazania uniemożliwiające zastosowanie tych zabiegów. Kobiety w ciąży, czy karmiące piersią, osoby cierpiące na poważne choroby skórne, czy cukrzycę, epilepsję i nowotwory skóry nie mogą być poddawane depilacji i epilacji laserem.

Depilacja laserowa Katowice, epilacja laserowa Katowice – podsumowanie

Współczesne rozwiązania technologiczne dają wielu osobom możliwość uporania się z kompleksami. Jednym z nich jest depilacja laserowa i epilacja laserem, które wciąż zyskują na popularności. Zabiegi, mimo iż nie są najtańszymi formami zwalczania uciążliwego owłosienia, są dużo bardziej skuteczne niż tradycyjne, stosowane dotychczas formy depilacji. W opinii pacjentów efekty, jakimi mogą się cieszyć po zakończonych sesjach stanowią nieocenioną wartość i rekompensują ponoszone przez nich koszty zabiegów.