Czym się kierować kupując smartwatch?

Artur
marzec01/ 2019

Smartwatche goszczą na naszych rękach coraz częściej – nic dziwnego, pozwalają przecież na wygodne sprawdzanie powiadomień z telefonu, monitorowanie stanu naszego zdrowia, jakości snu, czy ilości przebytych kroków. Producenci elektroniki prześcigają się w dodawaniu nowych funkcji. Niemal każdy z nich oferuje swoje modele. Czym się kierować przy zakupie?

Wytrzymałość na warunki zewnętrzne

Cóż nam nawet z najbardziej funkcjonalnego i najpiękniejszego smartwatcha, jeśli na każdym kroku musimy uważać, by go nie zniszczyć? Pamiętajmy, że nie jest to wyłącznie droga biżuteria, ale narzędzie rozszerzające możliwości naszego smartfona. Z tego względu powinny być odporne na trudy dnia codziennego.

Szczególnie dobrze na tym polu spisują się smartwatche do pływania – dzięki zapewnieniu im wysokiej klasy wodoszczelności producenci zabezpieczyli je przed zniszczeniami, jakie potencjalnie może spowodować ich zamoczenie. Przydatne podczas deszczu, czy mycia naczyń.

Wszechstronność zastosowania

Jeśli ma to być sprzęt użytkowy, to powinien nas być w pełni funkcjonalny w każdych warunkach. Coraz więcej smartwatchy wyposażonych jest w aparaty fotograficzne, które możemy stosować niezależnie od aparatu telefonu. Daje to nam ogromną swobodę wykonywania zdjęć za każdym razem, gdy zobaczymy coś ekscytującego.

Smartwatche do pływania są wybitnymi kompanami, jeśli chodzi o dokumentowanie naszych wojaży. Nie tylko możemy z nich korzystać podczas każdej podróży, ale również pływając, możemy dokumentować nimi najciekawsze wspomnienia, o ile oczywiście wyposażone są w moduł aparatu.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Nie każdy smart-zegarek jest wygodny w użytkowaniu. Niektóre, mimo ogromu oferowanych funkcji są po prostu zbyt duże, by codzienne użytkowanie sprawiało przyjemność. Inne mogą być zbyt ciężkie. Pamiętajmy, że będą gościły na naszej ręce nawet kilkanaście godzin dziennie, więc takie parametry mają kluczowe znaczenie.

Problem ten nie omija smartwatchy do pływania, które bardzo często przez dodanie dodatkowego uszczelnienia stają się za grube i zbyt ciężkie do długotrwałego użytkowania. Dlatego decydując się na taki model, warto kierować się między innymi naszą wygodą oraz tym, jak będzie prezentował się na nadgarstku (zwłaszcza cieńszym).

Markowe smartwatche do pływania znaleźć można w sklepie Watchbook.pl

gla-missions.org cycnesa.org pimpmipad.pl